(نمای اول - تصویری از مکان مقدس :)
 یه فضای باز . یه زمین خالی با چند تا درخت. بالاتر از سطح زمین . بالاش که میری جلو چشات یه ردیف سیمه . یه ردیف صاف و مرتب ، با فاصله ولی به تعداد زیاد سیمه مـوازی . که منتهی میشن به دو تا تیره برق . در دو گوشه ی کادر . از پشت سیم ها ، یه ذره که نگاهتو به پایین جهت بدی خیابون معلومه  . سیما و خیابون با میان تو کادر و با هم می رن . 

(نمای دوم - یک بعد از ظهر سگی :)
هر کسی یه گوشه ای مشغوله کاره خودشه . یه دسته این ور نشستن دارن آرم شبکه دو می کشن . یه دسته هم با دوچرخه ی باباشون ور می رفتن .
    بعضی ها هم یه گوشه ای دوره هم جمع شدن به دیوار سنگ پرتاب می کنن . یام که تیرکمونشونو نشون هم می دن و از این کارشون کلی لذت می برن . البته هنوز مسابقات فرهنگی ورزشیه تیله و کارت و پاستور  شروع نشده بود . نه هنوز . شاید تا نیم یا یک ساعت دیگه . آره هر کی یه وری داره  زر الکی می زنه و بچگی می کنه که یهو یه نفر اون ته می پره هوا داد میزنه : " تـِـریـلـی" . همه ی سرا بر می گرده . یه ماشیه گنده ، یه تریلی از اون ته (تهه خیابون ) زوزه کشون و پت پت کنون داره نزدیک میشه .
     دستا می ره تو جیب . نوار کاستارو رو در میاریم و نصف می کنیم . هر کی یه تیکه نوار می کـَنـِه . یکی در میون خم شدن رو زمین . هر کس دستش به طرفه سنگی می ره . می بندن به یه سره نوار . تریلی اومد .می رن رو زمینه باز .  (تو نمای اول) .
 دستا ، همشون بلند می شه و هر کس سنگشو پرتاب می کنه . دنباله هر سنگ هم نخی روونه (نواری) . آسمون پره از نخ می شه که  یه سرش تو دست بچه هاس و یه سرش تو عقبه کامیون و تریلی . نخاشونو به هم نشون میدن . با دست به سیما اشاره می کنن و :
    " واسه منو نیگا از بالای اون یکی سیمه رد شده . واسه تو کجاس . ؟" " اهع ، برو جوجح ، واسه منو ندیدی . واسه من پیچیده دوره اون بالاییش . از سنگ فلانی هم بالاتر رفته "


اضافه نوشت :
Mostafa (9/5/2009 9:29:30 PM): beeBn man yadam miad bache ke booDm ye bar ye kamioni  . na bozorg bood . tereyli umad rad shod
Mostafa (9/5/2009 9:29:50 PM): bad bache ha paridan ye nawar kaset pare kardan
Mostafa (9/5/2009 9:30:12 PM): bad ye sang bastan be tahe nawaree ke az tahe
Mostafa (9/5/2009 9:30:21 PM): nawar kaset dar aworde boodan
Mostafa (9/5/2009 9:30:32 PM): bad sangaro az balaye simaye bargh
Mostafa (9/5/2009 9:30:40 PM): partab kardan too bariye
Mostafa (9/5/2009 9:30:45 PM): kamion
Mostafa (9/5/2009 9:31:06 PM): harki sangesh az raDfe balatari az Cma rad mishod barande bood
Mostafa (9/5/2009 9:31:08 PM): hamin

پ.ن :
  1. فلانی رکورد داره سریه قبله .
  2. از نوارا ( خوده نواره داخل نوار ) به جای نخ استفاده می شد .
  3. بالاخره یه ذره خاطرات تو ذهن تغییر می کنه دیه . مخصوصا اون قدیمیا .
  4. تصویر نخا تو آسمون . دوباره و دوباره . تا این که یه نفر ناکار شد .
  5.  اینی که می بینی اینجا دیر به دیر آپ میشه ، چون مثله تابستون حرفام تو دهنم زیادی نمی کنه . الان که دیگه تکیه می دم  . موزی این طرف نشسته پالش اون ور . انقد صحبت می کنم که حالم بهم می خوره . اهع !
  6. برسان موج سوم را ای خدا .
  7. نیگا می کنه  !
  7+1. با تشکر ز  ِ اودیسه .
        8. به نظر سنجی توجه کنید . اضافه نوشت : لطفاً

نوشته شده در تاریخ 1388/09/7    | توسط: مصطفا    | طبقه بندی: از قدما گویم برایتان ،     |
نظرات()